هزینه طراحی سایت چقدر است؟

آیا به ایجاد یک وب‌سایت برای شرکت خود فکر کرده‌اید، اما نمی‌دانید برای هزینه طراحی وب‌سایت چه مقدار پول نیاز دارید؟
در این مقاله ما به شما کمک می‌کنیم تا جنبه‌های مختلفی را که یک وب‌سایت نیازد دارد، و اینکه چقدر باید هزینه کنید بر‌اساس نتیجه‌ای که برای وب‌سایت خود می‌خواهید بررسی کنید.

هزینه طراحی وب‌سایت آیا ارزش دارد؟


در اقتصاد دیجیتال امروز، تجارت الکترونیکی و ترافیک اینترنتی خط مقدم فرصت‌های جدید تجاری است. بنابراین، داشتن یک وب‌سایت عملکردی، تعاملی و حرفه‌ای اولین قدم برای هر کسب و کار کوچک و بزرگ موفق شما است. اول، شما باید از خود بپرسید، چرا می‌خواهید وب‌سایت داشته باشید؟ هدف وب‌سایت جدید شما چیست؟ سپس نسبت به
•    بودجه
•    هدف تجارت
•    میزان بزرگی کار
برآورد هزینه طراحی سایت را انجام دهید و مناسب‌ترین از هر کدام را انتخاب کنید.
هزینه طراحی سایت اختصاصی حدودا چقدر است؟
اگر هدف یک وب‌سایت، کسب درآمد بیشتر شماست، پس باید به تناسب هزینه کنید. می‌توان گفت در حال حاضر می‌توانید وب‌سایت خود را به صورت رایگان نیز ایجاد کنید! البته دقیقاً نه به طور کامل رایگان، هنوز باید هزینه دامنه، هاست و سایر موارد هزینه‌ای را بپردازید.
یک نکته اصلی که باید همیشه به یاد داشته باشید؛ این است که نیازهای وب‌سایت شما باید به طور کاملا واضح منعکس کننده آنچه کسب و کار شما امیدوار است از وب‌سایت شما دریافت کند باشد.
برآورد هزینه طراحی سایت برای سایت‌های مختلف.

هزینه طراحی وب‌سایت برای وبلاگ


نکته اول این است که وبلاگ من برای چیست؟ اگر برای به اشتراک گذاشتن عکس‌ها و خاطرات با تجارب خود وبلاگ می‌نویسید و از این طریق هیچ درآمدی کسب نمی‌کنید، برای طراحی این وب‌سایت باید کم‌ترین هزینه‌ها را در نظر بگیرید. از هاست و دامنه‌های ارزان استفاده کنید و به جای پرداخت هزینه طراحی سایت اختصاصی به سراغ قالب‌های آماده برای وب‌سایت بلاگ خود بروید. اما اگر سالانه مبلغ زیادی از وبلاگ خود درآمد کسب می‌کنید و برای انجام کارهای خاص برای بازدیدکنندگان خود به آن نیاز دارید، وقت آن است که بودجه را افزایش دهید و در برآورد هزینه طراحی سایت از بهترین‌ها استفاده کنید.
نکته دوم نیز این است که از طراحی حرفه‌ای چه چیزی بدست می‌آوریم تا برای آن هزینه کنیم؟
خواه بخواهید تبلیغات بهتری جذب کنید و یا در وب‌سایت‌های معروف شرکت کنید، یک وبلاگ طراحی حرفه‌ای همیشه از یک وبلاگ عمومی بهتر عمل می‌کند. اگر می‌دانستید که اکنون با هزینه چندین میلیون تومان در سال آینده 5-6 برابر درآمد خواهید داشت، آیا صرف هزینه طراحی سایت اختصاصی منطقی نخواهد بود؟
نکته سوم و آخر این است که آیا باید این کار را خودمان انجام دهیم یا به افراد دیگر بسپاریم؟ 
بسیاری از وبلاگ‌نویسان قصد دارند سایت‌های خود را برای صرفه‌جویی در هزینه طراحی وب‌سایت خودشان آماده کنند و با کمک از گوگل و قالب‌های آماده سایت را راه‌اندازی کنند. وقتی این اتفاق می‌افتد معمولاً یکی از چهار نتیجه زیر مشاهده می‌شود:
•    آنها ساعت‌ها و ساعت‌ها را هدر می‌دهند تا بفهمند چه کاری باید انجام دهند ، سپس نتیجه نهایی هنوز وحشتناک به نظر می‌رسد.
•    آنها ساعت‌ها و ساعت‌ها وقت خود را تلف می‌کنند تا بفهمند چه کاری باید انجام دهند ، سپس ناامید شده و به هر حال شخصی را استخدام می‌کنند.
•    آنها بلافاصله طراح ارزان‌تری استخدام می‌کنند تا آنچه را که توانسته‌اند انجام دهند را طراح درست کنند
•    و …
در چنین شرایطی، تمام چیزی که می‌بینم اتلاف وقت، پول و  یا تلاش است. اگر یک وبلاگ‌نویس هستید، بلاگ‌نویسی را متمرکز کنید، به خصوص اگر از این طریق امرار معاش می‌کنید. با سپردن طراحی سایت به افراد متخصص کار خود را سرعت و کارایی بیشتری پیش ببرید.

هزینه طراحی وبسایت برای بیزینس و تجارت

داشتن وب‌سایت برای تجارت من چقدر مهم است؟ قرن بیست و یکم است و بیش از 60٪ از کاربران اینترنت، قبل از خرید محصولات و خدمات را به صورت آنلاین چک می‌کنند. بنابراین بدون در نظر گرفتن هزینه طراحی وب‌سایت کسب و کار شما کوچک و مشتری‌های محلی خلاصه می‌شود.
برای طراحی یک وب‌سایت موفق، گستردگی خدمات موجود در این زمینه باعث شده است تا بازه قیمتی طراحی وب‌سایت بسیار متفاوت و متغیر باشد. از این رو برآورد هزینه طراحی سایت به خواست شما از وب‌سایت و موارد دیگر بستگی دارد.
ممکن است از هزینه طراحی وب‌سایت از یک میلیون تومان شروع شود و برای کارهای بسیار بزرگ و حرفه‌ا‌ی‌تر به مبلغ 10 میلیون تومان و یا بسیار بیشتر نیز برسد.
که برای کسب و کارهای کوچک و نوپا نیازی به خرج زیاد در این زمینه نیست.
آدرس سایت (دامنه) آدرسی است که در آخر نام سایت شما قرار می‌گیرد، شما می‌توانید هزینه‌های مختلفی را پرداخت کنید و دامنه مورد نظر خود را به صورت سالانه یا گاهی نیز برای پنج سال متوالی اجاره کنید.
تا زمانی که شما هزینه دامنه سایت خود را به طور کامل پرداخت کنید، این دامنه در آخر نام سایت شما باقی می‌ماند اما اگر از مهلت پرداخت اجاره‌بها آن رد شوید این دامنه دیگر در اختیار شما نخواهد بود و خریداران جدید می‌توانند جهت خرید دامنه اقدام کنند.
هزینه دامنه‌ها نسبت به انتخاب شما متفاوت است ممکن است از 200 هزار تومان شروع قیمت داشته باشد و برای سایت‌های بزرگ و در شرایطی خاص قیمت آدرس سایت‌ها به  600 هزار تومان و یا شاید بیشتر نیز برسد.
در دنیای اینترنتی امروز طراحی سایت‌ها به صورت جدیدی انجام می‌شود، طراحی سایت‌ها با روش‌های نوین برنامه‌نویسی انجام می‌شود.
نسبت به برنامه‌نویس حرفه‌ای، سبک کار و ویژگی‌های وبسایت شما، و به طور کلی هزینه طراحی سایت اختصاصی شما نیز تغییر پیدا خواهد کرد. حرفه‌ای بودن طراح و برنامه‌نویس سایت شما ممکن است هزینه‌های این کار را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

و در انتها…

در واقع، برای محاسبه دقیق هزینه‌ طراحی سایت هیچ استاندارد خاصی وجود ندارد. می‌توانیم بگوییم که هر شرکتی با در نظر گرفتن شرایط بازار و سیاست‌های داخلی، تعرفه‌های مربوط به خودش را دارد. به این نکته هم توجه داشته باشید که همه سایت‌ها شبیه هم نیستند. تکنولوژی مورد استفاده و سطح دانش برنامه نویسان تاثیر زیادی در میزان کارایی و کیفیت سایت طراحی شده و قیمت نهایی آن دارد.

شما حاضرید چقدر برای راه‌اندازی سایت هزینه کنید؟

.

.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.