چطور به طراح سایت موفقی تبدیل شویم؟

همه افرادی که در یک کسب و کار فعالیت می‌کنند، به دو دسته تقسیم می‌شوند.

  • کسانی که در آن حوزه به موفقیت رسیده‌اند و جزو 10% افراد موفق آن حرفه هستند.
  • کسانی که هیچ موفقیتی در آن کسب و کار بدست نیاورده اند، و جزو 90%درصد ناشناس هستند.

طراحی سایت هم دقیقا مثل دسته‌بندی بالا طبقه‌بندی می‌شود، 10% افراد که درآمدهای زیادی دارند، و 90% درصد افرادی درآمد بسیار کمی دارند.

اما در این مقاله ما می‌خواهیم به صورت کامل بررسی کنیم، که چطور به طراح سایت موفقی تبدیل شویم و اصول و قواعد آن را بشناسیم.

اگر شروع راه هستید و می‌خواهید در این زمینه موفق شوید باید موارد زیر را به خوبی یاد بگیرید.

1.به مفاهیم اولیه طراحی سایت تسلط پیدا کنید.

کلاس اول ابتدایی را به خاطر بیاورید: برای آن‌که در خواندن جملات بیش از حد مکث نکنید، و به راحتی توانایی خواندن هرنوع جمله، حتی جملات سخت را داشته باشید در ابتدای کار نیاز است که حروف الفبا را به خوبی فراگرفته باشید.طراحی سایت نیز، مانند حروف الفبا مفاهیم اولیه‌ای دارد؛ که برای تبدیل شدن به طراح سایت موفق باید آن‌ها را به خوبی یاد بگیرید.

2.در هر سطحی از دانش  همیشه به دنبال یادگیری باشید.

در طی چند سال سابقه کاری من، به شخصه افراد زیادی را دیدم که همیشه با ادعا بهترین بودن در زمینه طراحی سایت، مانع یادگرفتن آموزش‌های جدید شده‌اند!

تجربه شخصی من: طراحی سایت علمی هست، که در طی سال‌های مختلف به صورت مداوم بروز می‌شود، حتی در وردپرس هم به صورت مدوام افزونه‌ها و قالب‌های جدیدی منتشر می‌شود، که هرکدام امکاناتی فوق‌العاده ارائه می‌دهد، و در صورت شناخت و یادگرفتن آن راه چند ساله را می‌توان در چند ماه طی کرد، فقط به صورت مستمر در حال یادگیری باشید.

اصلی‌ترین دلیلی که باعث می‌شود، شما به شماره 1 بازار تبدیل شوید، یادگیری مستمر هست.

اگر به صورت مستمر و دوره‌های آموزشی مختلفی را در حوزه کاری خود ببینید علم خود را افزایش می‌دهد، هرچقدر علم شما افزایش پیدا کند موفقیت شما نیز بیشتر می‌شود.

3.به دنبال چند خرگوش به صورت همزمان دویدن فقط باعث خستگی می‌شود.

احتمالا برای شما سوال به وجود آید، که طراحی سایت چه ربطی به داستان خرگوش دارد، در ادامه به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

داستان خرگوش‌ها

روزی خرگوش‌های یک باغبان از دست او فرار کردند، و شروع کردن به دویدن در مزرعه، باغبان ساعت‌ها به دنبال همه خرگوش‌ها رفت، و در نهایت هیچکدام را نتواست بگیرد، وقتی خسته شد و به گوشه‌ای نشست، مردی فرزانه که شاهد داستان بود به او نزدیک شد و گفت: اگر می‌خواهی تمامی خرگوش‌ها را بگیری باید به صورت یک به یک هرکدام را بگیری در قفس بیندازی و بعد سراغ خرگوش بعدی بروی.

ارتباط داستان با طراحی سایت

طراحی سایت زمینه‌های گسترده‌ای دارد؛ مثل سئو، تولید محتوا، طراحی سایت و بهینه‌سازی قالب و… هرکدام از موارد گفته شده شاید صدها ساعت آموزش و تمرین سخت نیاز داشته باشد، و اگر بعد از دوره مقدماتی شما قصد یادگرفتن هر یک را داشته باشید، برای گرفتن بهترین نتیجه باید تمرکز خود را فقط روی یکی از موارد آن قرار دهید و بعد از تسلط به آن بقیه موارد را یادبگیرید.

موارد گفته شده در این دوره به طور کامل برای تسلط در زمینه طراحی سایت است.

“اگر همزمان شما روی 2 چیز متفاوت تمرکز کنید، تنها از 50 درصد توانایی خود بهره می‌برید.”

4.به دنبال راه‌های جدید باشید.

اگر تهران هستید، و مقصد شمال است، می‌توانید از جاده‌های متفاوتی اعم از جاده‌های جنگلی، جاده‌های اصلی و … گذر کنید، هرکدام از راه‌ها لذت خاص خود را دارد، ممکن است یکی از مسیرها با توجه به سلیقه شما بهتر از بقیه باشد، و آن را انتخاب کنید ولی برای پیدا کردن آن مسیر مناسب باید بقیه مسیرها را تست کنید.

طراحی سایت هم دقیقا به همین شکل است، شما اگر می‌خواهید به طراح سایت موفق تبدیل شوید، باید روش‌های مختلف را برای رسیدن به نتیجه مطلوب را امتحان کنید، بعضی از این روش‌ها مانند:

  • انتخاب قالب‌های متفاوت
  • انتخاب افزونه‌های متفاوت
  • راه‌های طراحی متفاوت

برای مثال اگر تا حالا با قالب وودمارت وبسایت فروشگاهی خود را طراحی می‌کردید، این بار از قالب دینا کالا استفاده کنید از انتخاب راه‌ها و مسیرهای مختلف برای رسیدن به هدف نترسید.

یا اگر از افزونه راکت برای بهینه‌سازی سایت و کدها استفاده می‌کردید، این بار از افزونه w3cash  استفاده کنید.

طراحی سایت به دلیل بزرگی و گسترده بودن، حوزه‌های مختلفی دارد، بهتر است در یک زمینه موفق شوید بعد از آن  وارد بقیه حوزه‌های مختلف آن از جمله سئو، کدنویسی و … شوید. همزمان چند تا حوزه را انتخاب نکنید.

راه‌های جدیدی را پیدا کنید، روش‌های مختلفی را امتحان کنید، با انجام این کار تجربه شما بالا می‌رود، و تجربه بیشتر رابطه مستقیم با موفقیت دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.