نحوه حذف صفحات از نتایج جستجوی وردپرس

به طور پیش فرض ، جستجوی داخلی در سایت وردپرس شما شامل همه پست‌ها و صفحات در نتایج جستجو می‌شود. برای اینکه بازدیدکنندگان سایت شما بتوانند آنچه را که بدنبال آن هستند پیدا کنند ، ممکن است بخواهید محتوای خاصی را حذف کنید ، بنابراین هرگز در آن نتایج نشان داده نمی شود.

در این مقاله ، نحوه حذف صفحات خاص از نتایج جستجوی وردپرس را گام به گام به شما نشان خواهیم داد.

چرا صفحات را از نتایج جستجوی وردپرس حذف می‌کنیم؟

جستجوی پیش‌فرض سایت وردپرس شامل همه پست‌ها ، صفحات و انواع پست‌های سفارشی شما در نتایج جستجو است. این برای بسیاری از دارندگان وب‌سایت وردپرس به اندازه کافی خوب کار می‌کند.با این حال ، اگر از فروشگاه آنلاین استفاده می‌کنید ، ممکن است بخواهید صفحاتی مانند صفحه حساب ، صفحه پرداخت ، صفحه تشکر و موارد دیگر را مخفی کنید.همین امر در مورد کسانی که وبسایت‌های عضویت یا دوره‌های آنلاین را اجرا می‌کنند نیز صدق می‌کند. ممکن است بخواهید محتوای فقط مشترک را از نمایش در جستجو پنهان کنید.

توجه داشته باشید: این راهنما نتایج جستجوی سایت را پوشش می‌دهد ، زمانی که بازدیدکننده وبسایت شما از یک جعبه جستجو برای جستجوی محتوای وبسایت شما استفاده می‌کند. اگر به دنبال حذف صفحات از نتایج جستجوی Google هستید ، باید راهنمای ما را در مورد نحوه پنهان کردن صفحه وردپرس از Google مشاهده کنید.

ایجاد یک الگوریتم جدید جستجوی وردپرس با افزونه وردپرس

ساده‎ترین راه برای حذف صفحات از نتایج جستجوی وردپرس استفاده از SearchWP  افزونه این بهترین افزونه جستجو برای وردپرس است که توسط بیش از ۳۰،۰۰۰ وب سایت استفاده می‌شود. استفاده از آن بسیار آسان است و به شما کنترل کامل نتایج جستجوی وردپرس را می‌دهد.اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعالسازی افزونه است.پس از فعال‌سازی ، به مسیر بروید تنظیمات »SearchWP و سپس روی گزینه منوی “License” کلیک کنید.سپس، می‌توانید کلید مجوز خود را در کادر “مجوز” وارد کرده و روی دکمه “فعال سازی” کلیک کنید. این اطلاعات را می‌توانید در حساب خود در وبسایت SearchWP بیابید. پس از آن، باید روی گزینه منوی ‘Engines’ کلیک کنید.این شما را به صفحه‌ای می‌برد که در آن باید تنظیمات پیش‌فرض موتور جستجوی خود را تنظیم کنید. به این فکر کنید که الگوریتم جستجوی Google خود را ایجاد کرده‌اید که فقط برای وبسایت شما است.

با SearchWP ، قبل از شروع به حذف صفحات از نتایج جستجوی وردپرس ، باید یک موتور جستجوی سایت ایجاد کنید.می‌توانید با کلیک بر روی منوی کشویی “پست ها” ، “صفحات” ، “رسانه” و سایر پست‌های سفارشی تنظیمات موتور جستجو را تغییر دهید.هر بخش دارای یک ضریب وزن است که نحوه رتبه‌بندی محتوای وبسایت شما توسط موتور جستجو را تغییر می‌دهد.به عنوان مثال ، اگر نوار لغزنده “عنوان” را به سمت پایین و نوار لغزنده “محتوا” را به سمت بالا حرکت دهید ، محتوا ارزش بیشتری نسبت به عنوان خواهد داشت.همچنین می‌توانید تمام صفحات موجود در جستجوی وردپرس را در اینجا به طور کامل حذف کنید.به سادگی بر روی دکمه “حذف” در بخش “صفحات” کلیک کنید. با این کار یک پنجره باز می‌شود که در آن شما باید علامت “صفحات” را بردارید.سپس ، روی دکمه “Done” کلیک کنید تا همه صفحات در جستجو ظاهر نشوند. پس از اتمام سفارشی‌سازی تنظیمات پیش‌فرض موتور جستجو ، باید دکمه “ذخیره موتورها” را فشار دهید تا اولین موتور خود را ایجاد کنید.

صفحات خاص را از نتایج جستجوی وردپرس حذف کنید

اگر می‌خواهید صفحات خاصی را از نتایج جستجوی وبسایت خود حذف کنید ، این بخش برای شما مناسب است.برای این کار ، از افزونه Exclude UI از SearchWP استفاده می‌کنیم. وقتی وارد حساب SearchWP خود شدید ، به آدرس بروید صفحه بارگیری UI را حذف کنید و روی “بارگیری برنامه افزودنی” کلیک کنید.سپس ، افزونه را مانند سایر افزونه‌های وردپرس نصب و فعال کنید.پس از آن ، صفحه‌ای را که می‌خواهید از نتایج جستجو حذف کنید باز کنید.در مرحله بعد، مطمئن شوید که گزینه “Page” در منوی سمت راست شما انتخاب شده است و به سادگی کادر انتخاب “Excluded from search”  را علامت بزنید.سپس روی دکمه “Update” کلیک کنید ، و آن صفحه اکنون ظاهر می‌شود
از نتایج جستجو پنهان شده‌است. حتی اگر بازدیدکنندگان عنوان دقیق صفحه را در نوار جستجوی شما وارد کنند ، ظاهر نمی‌شود.اگر می‌خواهید صفحات فردی بیشتری را از نتایج جستجو پنهان کنید ، کافی است دوباره مراحل بالا را دنبال کنید.برای حذف پست‌های وبلاگ خاص از نتایج جستجوی وردپرس ، می‌توانید همان مراحل بالا را دنبال کنید. تنها تفاوت این است که در منوی سمت راست به جای “Page” نوشته شده است “Post”.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه حذف صفحات از نتایج جستجوی وردپرس کمک کرده باشد.با شیر کردن این مقاله از ما و تیممون حمایت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.