نحوه ایجاد وفاداری مشتری در وردپرس با Gamification

گیمیفیکیشن به شما امکان می‌دهد به مشتریان و کاربران وفادار خود امتیاز و سایر مشوق‌ها را پاداش دهید. این می‌تواند به ایجاد وفاداری مشتری و افزایش مشارکت و تبدیل در وبسایت شما کمک کند.در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید وفاداری مشتری را در وردپرس با بازی‌سازی ایجاد کنید.

چرا با Gamification در وردپرس وفاداری مشتری ایجاد کنیم؟

افزودن گیمیفیکیشن به وردپرس به شما این امکان را می‌دهد که هنگام انجام اقدامات خاصی در وبسایت شما ، مانند ترک نظر ، اظهار نظر یا خرید یک محصول ، مشوق‌های متفاوتی به آن‌ها بدهید.این می‌تواند به بهبود وفاداری مشتریان کمک کند ، زیرا مشتریان شما وقتی با تخفیف ، امتیاز قابل بازخرید و موارد دیگر پاداش می‌گیرند ، احساس تعامل بیشتری با وبسایت وردپرس شما خواهند داشت.استفاده از گیمیفیکیشن برای پاداش وفاداری مشتریان می‌تواند راهی عالی برای فروش بیشتر در فروشگاه آنلاین شما یا افزایش تبدیل در هر نوع وبسایت باشد.با توجه به این موارد ، بیایید دو روش مختلف را برای شما نشان دهیم که چگونه می‌توانید با بازی در وردپرس وفاداری مشتری را ایجاد کنید. به سادگی از پیوندهای سریع زیر استفاده کنید تا مستقیماً به روشی که می‌خواهید استفاده کنید بروید.

روش 1. یک برنامه وفاداری مشتری Gamified به فروشگاه آنلاین خود در وردپرس اضافه کنید

قبل از شروع کار ، باید یک فروشگاه WooCommerce فعال از قبل راه‌اندازی کرده باشید. اگر هنوز فروشگاه خود را می‌سازید ، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین را بررسی کنید.همچنین باید مطمئن شوید که میزبانی WooCommerce با کیفیت بالا و یک موضوع حرفه ای WooCommerce را انتخاب کرده‌اید.پس از آن ، می‌توانید یک برنامه وفاداری مشتری را به فروشگاه خود اضافه کنید.ساده‌ترین راه برای انجام این کار استفاده از افزونه کوپن‌های پیشرفته است. این بهترین افزونه کد کوپن برای وردپرس است که توسط بیش از ۱۰۰۰۰ فروشگاه آنلاین استفاده می‌شود.

توجه داشته باشیدبا دریافت “بسته همه کاره” می‌توانید افزونه‌های کوپن‌های پیشرفته و برنامه وفاداری را با هم خریداری کنید. حداقل ، برای ایجاد برنامه وفاداری خود ، باید افزونه Loyalty Program را دریافت کنید.اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعالسازی افزونه است. برای اطلاعات بیشتر ، راهنمای مبتدیان ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید. پس از انجام این کار ، باید به آنجا بروید کوپن برنامه وفاداری در داشبورد مدیریت وردپرس خود و سپس روی گزینه منو “تنظیمات” کلیک کنید.این شما را به صفحه‌ای می‌آورد که در آن می‌توانید میزان امتیاز پاداش خود را تغییر دهید.

می‌توانید “نسبت قیمت به امتیاز کسب شده” را تعیین کنید که در آن کاربر به ازای هر دلار هزینه شده ۵ امتیاز کسب کند. “نسبت امتیاز به بازخرید قیمت” چند امتیاز است که برای رسیدن به یک دلار لازم است. در این حالت ، ۱۰ امتیاز معادل یک دلار است.

همچنین اگر می‌خواهید نقاطی در فروشگاه شما نامیده شوند می‌توانید نام را تغییر دهید. در مرحله بعد، روی گزینه منوی “امتیاز کسب” کلیک کنید. در اینجا می‌توانید تنظیمات نحوه کسب امتیاز خود را انتخاب کنید.

 

اگر به قسمت «میزان امتیازات» به پایین بروید، می‌توانید اقداماتی را انتخاب کنید که امتیاز کسب می‌کنند.به سادگی برای تغییر هر اقدامی که می‌خواهید امتیاز کسب کنید ، روی دکمه کلیک کنید. همچنین می‌توانید در این صفحه میزان امتیازی را که کاربر می‌تواند به ازای هر اقدام کسب کند، تعیین کنید.پس از آن ، روی گزینه منوی “بازخرید و انقضا” کلیک کنید.تنظیمات پیش‌فرض را رها می‌کنیم، اما می‌توانید حداقل تعداد امتیازها را قبل از بازخرید، زمان انقضای امتیازها و موارد دیگر سفارشی کنید.همانطور که در برنامه پاداش های خود تغییراتی ایجاد می‌کنید ، به طور خودکار ذخیره می‌شود ، بنابراین نگران ذخیره تغییرات خود نباشید.اکنون کاربران شما می‌توانند هر زمان که اقلامی را خریداری می‌کنند امتیاز کسب کنند ، نظر خود را بنویسند ، اولین سفارش خود را تکمیل کنند و موارد دیگر.

روش ۲. ایجاد وفاداری با پنجره های باز شده در وردپرس

راه دیگری که می‌توانید گیمیفیکیشن را به سایت وردپرس خود اضافه کنید و به مشتریان وفادار خود پاداش دهید ، چرخش برای برنده شدن پنجره است. می‌توانید از این نوع پنجره برای به اشتراک گذاشتن تخفیف‌ها ، پیشنهادات ویژه و سایر مزایا به عنوان پاداش استفاده کنید. این نوع پنجره بازشو می‌تواند با جلب مشتریان با کد تخفیف یا معامله منحصر به فرد ، بازدیدکنندگان شما را تشویق به اقدام در فروشگاه آنلاین یا وبسایت شما کند.

امیدواریم این مقاله مفید بوده باشه.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.