نحوه ایجاد راهنمای سبک طراحی وب

ایجاد وبسایت‌ها روز به روز پیچیده‌تر می‌شود و معمولاً کار یک نفر نیست. مهم است که اطمینان حاصل شود که طراحی سازگار و بهینه است تا اهداف تجاری را برآورده کند و تجربه‌های لذت‌بخشی را برای کاربران ایجاد کند.یکی از راه‌های اطمینان از اینکه تیم هنگام طراحی قسمت‌های جداگانه وبسایت یا ذخیره طرح‌های توسعه‌دهندگان در یک صفحه است ، ایجاد مستندات طراحی یا راهنمای سبک طراحی وب است.داشتن یک راهنمای سبک برای ایجاد یک تجربه منسجم در صفحات مختلف مفید است. همچنین به شما اطمینان می‌دهد که توسعه آینده یا تولید شخص ثالث از دستورالعمل‌های برند پیروی می‌کند و به عنوان بخشی از نام تجاری کلی تلقی می‌شود.Luke Clum سطح استفاده از راهنمای سبک را به عنوان اولین قدم شما در طراحی سایت در سال گذشته لمس کرده است و من می‌خواهم نگاه عمیق‌تری به نحوه ایجاد راهنمای سبک طراحی سایت برای پروژه‌های خود داشته باشم.

 راهنمای سبک چیست؟

 

راهنمای سبک مجموعه‌ای از عناصر ، گرافیک و قوانین از پیش طراحی شده است که طراحان یا توسعه‌دهندگان باید از آن‌ها پیروی کنند تا اطمینان حاصل شود که قطعات وبسایت جداگانه سازگار بوده و در پایان تجربه‌ای منسجم ایجاد می‌کنند.

چرا راهنمای سبک مهم است؟

وقتی طراحان متعددی روی یک وبسایت یا برنامه وب بزرگ کار می‌کنند بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها بیش از حد تفسیر نمی‌کنند و سبک‌ها را بر اساس ترجیح شخصی تغییر یا تنظیم نمی‌کنند.

داشتن عناصر تعریف شده وبسایت ، استفاده مجدد از این عناصر را برای توسعه‌دهندگان آسان می‌کند. علاوه بر این ، می‌تواند کار را آسان‌تر کند زیرا آن‌ها عناصر مورد نیاز خود را برای کد گذاری دریافت می‌کنند و دقیقاً می‌بینند که چگونه باید از ابتدا به نظر برسند.به منظور سهولت زندگی توسعه‌دهندگان ، وظیفه طراح است که تمام تعاملات احتمالی مانند شناور ، کلیک ، بازدید و سایر وضعیت‌ها را برای دکمه‌ها ، عناوین ، پیوندها و غیره شامل شود.

امیدوارم از این مقاله استفاده کافی رو ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.