نحوه اضافه کردن طرح دستور العمل مناسب سئو در وردپرس

نحوه اضافه کردن طرح دستور العمل مناسب سئو در وردپرس

 

آیا به دنبال راهی برای اضافه کردن طرح دستور غذا به وبسایت وردپرس خود هستید؟

اگر یک وبلاگ غذایی دارید، می‌توانید دستور العمل‌های خود را به صورت تکه‌هایی در نتایج موتورهای جستجو با استفاده از نشانه‌گذاری طرحواره نمایش دهید. این می‌تواند به شما کمک کند تا کلیک‌ها و ترافیک بیشتری به سایت خود داشته باشید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه دستور العمل‌های سئو پسند را با طرحواره در وردپرس اضافه کنید.

 

طرح دستور غذا چیست و چرا از آن استفاده می‌کنیم؟

نشانه‌گذاری طرح دستور پخت نوع خاصی از کد HTML است که به وبسایت وردپرس شما اضافه می‌شود و اطلاعات بیشتری در مورد محتوای شما به موتورهای جستجو ارائه می‌دهد.این اطلاعات در وبسایت شما نمایش داده نمی‌شود. به کد منبع برای خواندن ربات‌های موتور جستجو اضافه شده است. گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو از نشانه‌گذاری طرحواره برای نمایش اطلاعات اضافی به عنوان قطعه‌های برجسته استفاده می‌کنند. این‌ها نتایج برجسته شده با اطلاعات اضافی هستند که در بالای صفحه نتایج جستجو نمایش داده می‌شوند.برای مثال، Google  می‌تواند مواد اولیه، رتبه‌بندی، زمان پخت، ارزش غذایی و سایر اطلاعات را از دستور العمل‌های شما در قطعه‌های ویژه نشان دهد.

گوگل این اطلاعات اضافی را از نشانه‌گذاری طرح دستور غذا در صفحه دریافت می‌کند.

به همین دلیل است که افزودن دستورالعمل‌ها با طرحواره می‌تواند به شما کمک کند تا این قطعه‌ها را بگیرید و بهینه‌سازی موتور جستجوی وردپرس (SEO) خود را تقویت کنید.قطعه‌های ویژه راه بسیار خوبی برای دریافت کلیک‌های بیشتر به وبسایت شما از نتایج جستجوی ارگانیک و افزایش ترافیک شما هستند.همانطور که گفته شد، بیایید ببینیم که چگونه می‌توانید به راحتی طرح دستور غذا را در وردپرس اضافه کنید.

افزودن دستور العمل‌های سئو پسند با طرحواره در وردپرس

ساده‌ترین راه برای افزودن نشانه‌گذاری طرح دستور غذا در وردپرس استفاده از افزونه   (AIOSEO) است

ابتدا باید افزونه AIOSEO را در سایت خود نصب و فعال کنید.پس از فعال‌سازی، می‌توانید به All in One SEO   داشبورد از پنل مدیریت وردپرس خود و روی دکمه “راه اندازی جادوگر” کلیک کنید. برای پیکربندی صحیح افزونه در وبسایت خود، به سادگی مراحل موجود در ویزارد را دنبال کنید.پس از راه‌اندازی AIOSEO در سایت خود، اکنون می‌توانید به AIOSEO » جستجوی ظاهر از قسمت مدیریت وردپرس خود بروید  و سپس روی زبانه «انواع محتوا» کلیک کنید. در بخش انواع محتوا، می‌توانید نشانه‌گذاری طرحواره پست‌ها، صفحات، محصولات، گروه‌ها، عضویت‌ها و سایر انواع محتوایی که در وب‌سایت خود دارید را ویرایش کنید.شما می‌توانید همین‌کار را برای صفحات، محصولات، انواع پست سفارشی و سایر انواع محتوا انجام دهید. پس از انتخاب دستور غذا به عنوان نوع طرحواره، فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کنید.

افزودن اطلاعات دستور‌العمل طرحواره به پست‌ها و صفحات

مرحله بعدی این است که اطلاعات دستور پخت خود را به هر پست یا صفحه وردپرس که می‌خواهید در قطعه‌های ویژه نمایش داده شود، اضافه کنید.برای شروع، ادامه دهید و یک پست موجود را ویرایش کنید یا یک پست جدید اضافه کنید. هنگامی که در ویرایشگر وردپرس قرار گرفتید، به سادگی به سمت جعبه متا “تنظیمات AIOSEO” بروید و برگه “Schema” را انتخاب کنید.

AIOSEO  فیلدهای متعددی را برای وارد کردن جزئیات مربوط به دستور پخت خود و اطلاع دادن به Google در مورد آن ارائه میدهد. می توانید با افزودن نام غذا، توضیحات، نویسنده و تصویری که می خواهید در نتایج جستجو نمایش داده شود، شروع کنید.علاوه بر این، AIOSEO  فیلدهای اضافی را برای اضافه کردن جزئیات بیشتر در مورد دستور پخت شما ارائه می‌دهد. پر کردن ‌این فیلدهای اضافی واقعاً مفید است، زیرا Google اطلاعات مختلفی را برای عبارات جستجوی مختلف نشان می‌دهد.می‌توانید جزئیات مربوط به نوع غذا، نوع غذا، زمان مورد نیاز، مقدار وعده‌ها، مواد تشکیل دهنده، کالری، دستورالعمل‌ها، رتبه‌بندی‌ها و موارد دیگر را وارد کنید. هنگامی که اطلاعات دستور پخت خود را پر کردید، ادامه دهید و پست وبلاگ خود را منتشر کنید. AIOSEO طرح دستور غذا را با داده‌هایی که شما ارائه کرده‌اید اضافه می‌کند. شما و بازدیدکنندگانتان نمی‌توانید تفاوتی را در قسمت جلویی وب‌سایت خود مشاهده کنید، اما اکنون ربات‌های موتور جستجو تمام داده‌های اضافی مورد نیاز خود را برای قطعه‌های برجسته در اختیار خواهند داشت.برای بهینه‌سازی دستور العمل‌های خود برای ترافیک بیشتر از موتورهای جستجو، می‌توانید از چک لیست SEO پست وبلاگ ما استفاده کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا از ما حمایت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.