مزایای داشتن وب سایت چیست؟

تا الان شده به این فکر کنید چرا سایت نیاز داریم؟فقط برای اینکه بقیه هم برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی به فکر راه‌اندازی سایت هستند؟یا اینکه چون کسب و کارهای موفق اینترنتی همچون دی‌جی‌کالا وب‌سایت دارند؟این موارد کافی نیستند.کسی که می‌خواهد برای کسب و کار اینترنتی خود وب‌سایت راه‌اندازی کند باید بداند فواید ساختن سایت چیست؟

ما سعی داریم به شما بگوییم اصلا راه‌اندازی سایت چه سودی برای شما دارد خیلی ها معتقد هستند کسب و کار ما نیازی به وب‌سایت ندارد البته قطعا اگر شما جزو این دسته بودید این صفحه را حتی باز نمی‌کردید که بخوانید اینکه الان دارید این مقاله را می‌خوانید خودش یک پوینت مثبت است و مطمئن باشید با خواندن این مقاله تصمیم خواهید گرفت به سرعت وب‌سایت خودتان را راه‌اندازی کنید.

وب‌سایت، امکان حضور هر شخص، مجموعه، شرکت و سازمان را در دنیای وب فراهم می‌کند. داشتن وب‌سایت مانند داشتن یک مغازه، فروشگاه و یا مکانی است که دارای هیچ محدودیت مکانی و زمانی نیست و در دسترس کل جهان می‌باشد.با ما همراه باشید تا شما را با فواید داشتن وب‌سایت بیشتر آشنا کنیم.

داشتن وب‌سایت برای یک شرکت مانند داشتن یک کاتالوگ تبلیغاتی اما با مزایای فراوان‌تر نسبت به آن است. یک کاتالوگ می‌تواند شامل تصاویر و متون برای معرفی خدمات باشد اما یک وب‌سایت می‌تواند از تصاویر، متون، فیلم و حتی یک فایل صوتی و یا انیمیشن نیز بهره بگیرد بنابراین امکان اطلاع‌رسانی جامع با محتوایی جذاب‌تر را می‌دهد. طراحی، چاپ و انتشار هر نسخه از کاتالوگ نیاز به هزینه بالایی دارد اما برای طراحی وب‌سایت و نگهداری آن کافیست هزینه ای بسیار پایین پرداخت شود و حتی با داشتن یک وب‌سایت داینامیک در هر زمان که بخواهیم بدون هیچ هزینه جانبی می‌توانیم آن را ویرایش کنیم و در طول زمان هزاران و یا میلیونها کاربر می‌توانند بارها و بارها از آن بازدید کنند.

1-کسب اعتبار از مزایای راه‌اندازی سایت

راه‌اندازی وب‌سایت یکی از بهترین راه‌ها برای معرفی کسب و کار شماست.راه‌اندازی وب‌سایت این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که خودتان و کسب و کارتان به خوبی معرفی کنید و برای مخاطبان مشخص کنید مزایای کسب و کار شما نسبت به بقیه چیست.قطعا راه‌اندازی وب‌سایت به کسب اعتبار شما کمک زیادی می‌کند و مخاطبان راحت‌تر به شما اعتماد می‌کنند.

2-تعداد کاربران اینترنت ایران و جهان مزایای راه‌اندازی سایت

آمارها نشان می‌دهد در حدود 4.2 میلیارد از مردم در سر تا سر دنیا از اینترنت استفاده می‌کنند.در حدود 90 درصد از این افراد تا به حال از اینترنت خرید کرده اند و با یک شرکت از طریق اینترنت در تماس هستند.خب حالا بیایم سراغ کشور خودمان ایران،در ایران نزدیک به56 میلیون نفر یعنی 70 درصد مردم ایران از اینترنت استفاده می‌کنند.

این اعداد به ما می‌گویند راه اندازی کسب و کار اینترنتی یک فرصت برای جذب مشتری است که روز به روز در حال افزایش است و کاربران آن در حال افزایش هستند پس باید از این فرصت استفاده کرد.

قطعا دوست ندارید بازاری به این وسعت را از دست بدهید پس اگر کسب و کاری دارید و می‌خواهید مشتریان بیشتری داشته باشید یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید راه اندازی وب‌سایت است.اگر در حال حاضر حتی کسب و کاری هم ندارید کافیست یک وب‌سایت برای خود راه اندازی کنید و کسب و کار خودتان را شروع کنید.

3-داشتن تریبون از مزایای راه‌اندازی وب‌سایت

یکی دیگر از مزایای راه‌اندازی وب‌سایت این است که شما برای خود یک تریبون دارید.وب‌سایت شما جایی است که می‌توانید با مخاطبان خود در ارتباط باشید.با داشتن وب‌سایت شما می‌توانید درباره تخصص خود بنوسید و یا به مخاطبان خود آموزش استفاده از خدمات و محصولات خود را بدهید،ممکن است بپرسید این کار چه فایده ای دارد؟

وقتی شما در زمینه کاری خود اطلاعاتی را به افراد می‌دهید مخاطبان شما خیلی راحت تر به شما اعتماد می‌کنند و از خدمات و محصولات شما استفاده می‌کنند.

البته فراموش نکنید تولید محتوا برای سایت یک مزیت بزرگ دیگر هم برای شما در پی دارد.گوگل به عنوان یک منبع معتبر به شما نگاه می‌کند و افراد وقتی در گوگل در مورد حوزه کاری شما جستجو می‌کنند به وب‌سایت شما برخورد می‌کنند و این موضوع خودش کلی اعتبار برای وب‌سایت شما ایجاد می‌کند.

4-مزیت راه‌اندازی سایت ارزان بودن آن است

راه‌اندازی سایت برای شما هزینه بیشتری دارد یا راه‌اندازی یک دفتر یا فروشگاه؟فقط بحث اجاره‌های میلیونی ماهانه نیست،بلکه شما باید دکور خوبی داشته‌باشید و همینطور تجهیزاتی نیاز دارید که این‌ها همه در این اوضاع کلی هزینه روی دست شما می‌گذارد.

بعد تازه باید به فکر هزینه‌های تبلیعات هم باشید از هزینه‌های چاپ خبر دارید؟از هزینه‌های بیلبورد‌ها چه خبر دارید برای یک بیلبورد تبلیغاتی در یک جای معمولی چه هزینه‌ای از شما دریافت می‌کنند؟

مزیت راه‌اندازی وب‌سایت دقیقا همین است شما هیچ کدام از هزینه‌های بالا را ندارید.شما با هزینه‌های بسیار پایین‌تر می‌توانید برای خودتان وب‌سایت راه‌اندازی کنید و کسب و کار اینترنتی خودتان را شروع کنید.

تجربه نشان داده است مردم نگاهشان به تراکت‌ها سرسری است و در بهترین حالت آنها را در سطل زباله می‌اندازند پس احتمالا گربه‌هایی که که سرشان در سطل زباله است آگهی شما را می‌بینند پس مشتری شما وقتی بخواهد به شما دسترسی داشته‌باشد دیگر به تراکت شما دسترسی ندارد و اگر نتواند شما را پیدا کند گزینه ی دیگری را انتخاب می‌کند.اما داشتن یک وب‌سایت شما را قادر می‌سازد یک آرشیو کامل از تمام خدمات و محصولات خود داشته باشید و مشتریان می‌توانند به وب‌سایت شما دسترسی داشته باشند و هر چه می‌خواهند را پیدا کنند.

5-در دسترس بودن 24 ساعته از مزایای راه‌اندازی وب سایت

یکی دیگر از مزایای راه‌اندازی سایت این است که وب‌سایت شما به صورت 24 ساعته در دسترس است.حتما می‌دانید که از مهم‌ترین و پر‌هزینه‌ترین مسائل یک کسب و کار پشتیبانی است.قطعا می‌دانید اگر در این دنیای پر‌رقابت مشتریان خودتان را پشتیبانی نکنید آن‌ها را به راحتی از دست می‌دهید دقیقا مثل ماهی که از دست شما سر بخورد.

شما با داشتن وب‌سایت می‌توانید به صورت شبانه‌روزی پیام‌های کاربرانتان را دریافت کنید و به آن‌ها پاسخ دهید مثلا اگر بخواهید تلفن جواب دهید در یک ساعت خاص قطعا نمی‌توانید پاسخ دهید ولی وب‌سایت در این مورد محدودیتی برای شما ایجاد نمی‌کند می‌توانید به صورت شبانه‌روزی از کاربرانتان بازخورد بگیرید و نظرات مشتریان در رفع نواقص احتمالی که در کار شما وجود دارد استفاده کنید یا اصلا تصور کنید شما یک فروشگاه دارید آیا می‌توانید به صورت 24 ساعته کرکره آن را باز نگه دارید نمی‌گوییم نمی‌شود ولی تقریبا در حد نشد است ولی مزیت راه‌اندازی سایت این است که به صورت 24 ساعته کرکره کسب و کار شما به روی مشتریانتان باز است.

6-با راه‌اندازی وب‌سایت روابط خودتان را می‌توانید گسترش دهید

یکی از بهترین مزایای راه‌اندازی وب‌سایت این است که شما می‌توانید ارتباط خودتان را با همکاران و افراد فعال حوزه‌ی کاری خودتان بیشتر کنید.قطعا همکاران شما وب‌سایت شما را پیدا خواهند کرد و به شما پیشنهاد‌های تجاری خواهند داد که می‌توانید از بهترین‌های آن‌ها در جهت رشد کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنید.

7-تبلیغات هدفمند اینترنتی از مزایای راه‌اندازی سایت

از مزایای راه‌اندازی سایت این است که شما می‌توانید برای وب‌سایت خود تبلیغات اینترنتی هدفمند داشته باشید.شما با در دست داشتن یک وب‌سایت به روش های تبلیغاتی مدرن‌تر و پر بازده‌تر دسترسی خواهید داشت علت آن هم این است وب‌سایت شما فقط زمانی نمایش داده می‌شود که کاربران کلماتی را جستجو کنند که در وب‌سایت شما وجود دارد و به این ترتیب شما مخاطب هدف خود را خواهید داشت.

به عنوان مثال تصور کنید شما یک فروشگاه اینترنتی در زمینه پوشاک دارید،با تبلیغات در گوگل می‌توانید کاری کنید که هر وقت کسی واژه خرید مانتو را جستجو کرد مستقیما به صفحه خرید مانتو شما هدایت شود حالا خودتان ببینید احتمال خرید چنین کسی بیشتر است یا افرادی که از روش های تبلیغاتی دیگر به سمت شما می‌آیند.علاوه بر این در تبلیغات گوگل دست شما برای استفاده از روش های دیگر تبلیغات اینترنتی کاملا باز است و محدودیتی در این مورد ندارید.مثلا این امکان را دارید که وقتی در ابنستاگرام تبلیغات می‌کنید کاربران به سمت سایتتان هدایت کنید.شما می‌توانید در سایت خود اقدام به جمع آوری اطلاعات تماس کاربران کنید و به صورت مداوم با آن‌ها در تماس باشید

 8-با نجات درختان زمین را نجات دهید

همه‌ی اداره‌ها،فروشگاه‌ها و کلیه کسب و کارها روزانه مقدار زیادی کاغذ را هدر می‌دهند.البته حق هم دارند باید بروشور کاتالوگ‌هایی را برای مشتریان خود طراحی و چاپ کنند و به دست آن‌ها برسانند.‌اینجاست که راه‌اندازی یک وب‌سایت می‌تواند سهمی از نجات درختان داشته باشد.

اصلا فرض می‌کنیم که دغدغه محیط‌زیست هم ندارید و به فکر درختان هم نیستید لا‌اقل به انرژی و هزینه‌هایتان فکر کنید بعد از مراحل طراحی و چاپ بروشور که زمان زیادی از شما می‌گیرد تازه باید به فکر توزیع بروشورها باشید.

شما با راه‌اندازی یک وب‌سایت و استفاده از مزایای راه‌اندازی وب‌سایت می‌توانید تمام این مسیر را دور بزنید و هزینه‌های اضافی برای کسب و کار خود نکنید.افرادی که دنبال شما هستند به صورت آنلاین می‌توانند از خدمات و محصولات شما اطلاعات کسب کنند و در صورت نیاز از خدمات شما استفاده کنند.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.