طراحی سایت چه مقدار زمان می‌برد؟

مدت زمان لازم برای طراحی وب‌سایت به نوع سایت و کیفیت آن بستگی دارد. در واقع با توجه به کیفیت کاری که شما از طراح سایت انتظار دارد و همچنین نوع کاربردی که سایت شما دارد زمان راه اندازی و طراحی سایت می تواند متغیر باشد.

به عبارتی دیگر نوع کدنویسی، تهیه انواع محتوای متنی و تصویری و همچنین طراحی‌های مربوط به گرافیک سایت و ایجاد رابط کاربری که حتماً کاربرپسندانه باشد، همه و همه در زمان تحویل سایت می‌توانند مؤثر باشند. همچنین با توجه به این که می‌توان سایت را به دو روش داینامیک و استاتیک طراحی کرد بنابراین به انتخاب نوع طراحی نیز بستگی دارد و زمان طراحی سایت ممکن است چند روز یا حتی چند سال طول بکشد.

فرایند web design را می توان به فرایند بازی شطرنج مقایسه کرد، همان گونه که در بازی شطرنج هر دو بازیکن زمانی را برای رسیدن به نتیجه صرف می کنند در web design نیز این گونه است زیرا نیاز است هم شما و هم تیم web design زمانی را به این اختصاص دهید تا به نتیجه ی مطلوبی دست یابید. بنابراین مجموع عملکرد شما و تیم طراحی  وب‌سایت نیاز به زمان دارد و مجموع این زمان ها زمان کل فرایند طراحی سایت شما را تعیین می‌کند.

گفتنی است که اگر تیم طراحی  وب‌سایت توانایی داشته باشد درکمترین زمان ممکن و با رعایت تمام اصول پیاده سازی سایتی را آماده کند می‌توان این عمل را به عنوان  عملکردی مثبت قلمداد کرد.

بنابراین می‌توان گفت عوامل مختلفی بر زمان طراحی وب‌سایت نقش دارند. در ادامه مطلب به معرفی مهم ترین عوامل می پردازیم ولی به خاطر داشته باشید هیچ معیاری برای سنجش میزان زمان طراحی سایت وجود ندارد.

عوامل زمان طراحی سایت

1.نوع طراحی وب سایت

نوع و موضوع سایت یکی از مهم ترین عوامل مؤثر بر زمان web design است. به عنوان مثال، شما می توانید یک وبلاگ شخصی و ساده را در بازه زمانی کمتر از یک هفته تحویل بدهید در صورتی که طراحی سایت از نوع فروشگاهی ممکن است چند ماه طول بکشد یا طراحی یک پرتال سازمانی ممکن است یک سال هم طول بکشد.

 2.کیفت طراحی سایت

کیفیت web design دومین عامل تاثیر گذار بر زمان طراحی وب‌سایت می‌باشد. کیفیت سایت به عوامل مختلفی مانند رعایت اصول سئو در هنگام کد نویسی، رعایت کد نویسی معتبر و استاندارد، رعایت روانشناسی رنگ ها، رعایت نکات امنیتی و … بستگی دارد.

3.شرکت طراحی وب سایت

شرکتی که web design شما را انجام می دهد ممکن است وقت آزاد نداشته باشد و کار شما چندین ماه در صف بماند و زمان طراحی سایت شما به شش ماه یا حتی بیشتر به طول بینجامد.

4.کارفرما یا صاحب سایت

کار‌فرما نیز به عنوان فاکتور دیگری بر زمان انجام پروژه web design نقش دارد. کارفرما می‌تواند با پیگیری‌های خود و پرداخت به موقع هزینه‌ها بر انجام زود هنگام سایت کمک کند. معمولاً کارفرماها توجه خیلی دقیقی به گرافیک سایت دارند که این وسواس‌های زیاد باعث می‌شود زمان طراحی سایت به طول بینجامد.

5.تعهد پیمانکار

طراحی سایت چقدر طول می‌کشد؟ : شرکت ها و طراحان سایت بدقول نیز هستند که باید مراقب بود تا با چنین شرکت هایی شروع به کار نکنید. متأسفانه در بین کسب و کار های شرکت های طراحی وب‌سایت مشاهده شده است که مشتریان با بدقولی‌ها و تاخیر‌هایی روبه‌رو هستند. پس نیاز است با کسب اطلاعات در مورد شرکت‌ها به دردسر نیفتید. یکی از راه های شناخت شرکت ها توجه به نمونه کار ها و بررسی آن هاست.

برای ساختن وبسایت خود با چند کلیک ساده به تارتن‌وب مراجعه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.