طراحی سایت با وردپرس یا کد نویسی؟

با پیشرفت دنیای طراحی سایت دست کاربران برای طراحی سایت بسیار باز شده است یکی از سوالات مرسوم این حوزه طراحی سایت با وردپرس یا کدنویسی است ؟

در مقالات قبلی توضیحاتی در رابطه وردپرس  خدمت شما عزیزان گفته شده بود.

به دو صورت عمدتا می‌توانید سایت طراحی کنید طراحی با وردپرس یا زبان‌های برنامه‌نویسی تحت وب

 

طراحی سایت با زبان‌های برنامه‌نویسی تحت وب

بعضی افراد ترجیح می‌دهند برای طراحی سایت از سیستم مدیریت محتوای خودشان استفاده کنند ، که به صورت اختصاصی طراحی شده است ، در این روش صفر تا صد قالب را خود برنامه‌نویس ، با توجه به نیاز مشتری طراحی می‌کند.

طراحی سایت با زبان‌های برنامه‌نویسی تحت وب زیر انجام می‌شود معمولا :

  1. پایتون
  2. جاوا
  3. جاوا اسکریپت
  4. پی اچ پی

بدین صورت که با زبان علامت‌گذاری html طرح اولیه را پیاده‌سازی می‌کنند و با زبان‌های تحت وب گفته شده در بالا سایت را تکمیل می‌کنند به صورت اختصاصی.

معایب و مزایای استفاده از طراحی سایت با زبان‌های برنامه‌نویسی تحت وب

1.اگر با کد نویسی طراحی سایت انجام بدین ، دست شما برای طراحی سایت بسیار باز تر هست و تمام امکانات یک سایت رو که مشتری از شما بخواد می‌توانید پیاده‌سازی کنید

2.سایت‌های که با کدنویسی طراحی می‌شوند معمولا مدت زمان بیشتری طول می‌کشد طراحی آن نسبت به سایت‌های که با کدنویسی طراحی شده‌اند

3.طراحی سایت با کد نویسی هزینه مالی خیلی بیشتری نسبت به طراحی سایت با وردپرس دارد ، معمولا برای سایت‌های حرفه‌ای و اختصاصی که با کدنویسی و زبان‌های تحت وب طراحی و پیاده‌سازی می‌شوند گاها چند ده میلیون هزینه دریافت می‌شود.

4.یکی از مزایای مهم طراحی سایت با زبان‌های تحت وب عدم استفاده افزونه و پلاگین‌های مختلف در وبسایت می‌باشد چرا که وجود این افزنه‌ها باعث می‌شود کدهای ساخته شود که این کدها در تمام صفحات سایت تکرار می‌شود و باعث کاهش سرعت لود سایت شما می‌شود و اگر سایتی با کدنویسی طراحی شود دیگر این کدها را ندارد و سرعت بالاتری دارند که برای سئو بسیار مهم است .

مزایا و معایب طراحی سایت با WordPress

1.برای وبسایت‌هایی که با وردپرس طراحی می‌شود معمولا هزینه کمتری دریافت می‌شود نسبت به وبسایت‌هایی که با کدنویسی و زبان‌های تحت وب پیاده‌سازی می‌شوند.

2.یکی از معایب طراحی وب سایت با WORDPRESS عدم پشتیبانی هست و یا پشتیبانی ضعیف ، به عنوان مثال اگر کوچک‌ترین بی‌دقتی در پنل مدیریت سایت انجام شود سایت به مشکل می‌خورد و معمولا هم کسانی که سایت را طراحی کردند به دلیل عدم دانش کدنویسی امکان حل آن مشکل را ندارند.

3.طراحان سایت که با وردپرس طراحی می‌کنند ، معمولا دانش کد نویسی ندارند و مشتری اگر بخواهد یک ویژگی و امکان منحصر به فردی به سایت خود اضافه کنند نمی‌توانند این کار رو انجام دهند.

4.طراحی سایت با WORDPRESS خیلی سریع‌تر از طراحی سایت با کد نویسی انجام می‌شود ، یک سایت وردپرسی را می‌توان در ده دقیقه راه‌اندازی کرد و همچنین در طی یک الی دو هفته این سایت را کامل کرد و به دست مشتری رساند که معمولا سایت‌های که اختصاصی طراحی می‌شوند نسبت به سایت‌های وردپرسی مدت زمان بیشتری را از طراح می‌گیرد.

5.به دلیل جامعه آماری بالایی که از وردپرس استفاده می‌کنند شما اگر سایتی رو با WORDPRESS طراحی کردید به راحتی می‌توانید ، هرجا به مشکل خوردید از متخصصان آن سوال کنید و شما رو به بهترین شکل راهنمایی میکنند ک این مزیت ویژه ای نسبت به طراحی سایت با کدنویسی است.

 

ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودین . با دنبال کردن ما در اینستاگرام میتونین محتواهای ارزشمندی رو بصورت مداوم دریافت کنین .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.