شرکتی که طراحی سایت خود را به آن می‌سپاریم باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

مهم‌ترین چیز اینست که بدانیم طراحی سایت یک فرآیند مهندسی و علمی تلقی می‌گردد. متاسفانه در بازار امروز طراحی سایت ایران شرکت‌های بسیاری بصورت قارچ‌گونه تاسیس گردیده‌اند که بسیاری از آنها فاقد صلاحیت کارشناسی و فنی در این زمینه هستند.عدم وجود یک نظام مهندسی نرم‌افزاری و برنامه‌نویسی می‌تواند یکی از عمده‌تر‌ین دلایل اینگونه مشکلات باشد.

زمان عقد قرارداد با یک شرکت طراحی سایت به نکات زیر توجه نمائید:

ابتدا در مورد سابقه آن شرکت و به‌خصوص مشتریان گذشته آن تحقیق کنید و از حسن رضایت و شهرت آن اطمینان حاصل کنید. طراحی سایت فرآیندی دراز مدت است، شرکتی که نتواند در ادامه راه مشتری خود را همراهی کند و خدمات پشتیبانی خوبی نداشته باشد، قطعاً آن وب‌سایت پس از مدتی منفعل خواهد شد و نمی‌تواند به اهدافی که جزو چشم‌اندازهایش بوده و ترسیم کرده نائل شود.
یکی از مواردی که امروزه در خدمات طراحی سایت بسیار به چشم می‌خورد استفاده از نرم‌افزارهای فارسی شده خارجی است که متاسفانه بسیاری از شرکت‌ها به‌دلیل نداشتن علم مهندسی مربوطه از اعمال سلیقه مشتری در آن عاجزند و در نتیجه معمولاً مشتری مجبور به انتخاب قالب از پیش‌آماده شده آن خواهد بود و این روند نیز باز هم به منفعل شدن آن وب‌سایت منجر می‌شود. خدمات برخی از شرکت‌ها که بسیار ارزان قیمت هستند معمولاً از این دسته‌اند.
مطمئن شوید که شرکت ارائه‌دهنده خدمات طراحی سایت می‌تواند با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های طراحی‌سایت و پورتال‌های سازمانی و رعایت استانداردهای مربوطه وب‌سایت شما را طراحی و پیاده‌سازی نماید. بعنوان مثال برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات صرفاً از شما سوال می‌کنند که دوست دارید وب‌سایت شما چه بخش‌هایی داشته باشد؟ حال آنکه به هیچ‌وجه خود آنها پیشنهادی بهتر به شما ارائه نمی‌دهند. در صورتیکه یک شرکت قدرتمند در زمینه طراحی سایت می‌بایست با اطلاعاتی که از آخرین استانداردهای طراحی دارد به شما کمک کند تا به هدف خود برسید. ممکن است به عنوان مشتری شما خواسته خود را خوب بدانید اما ندانید که چگونه باید به این خواسته برسید.
همیشه این سوال را از شرکت طرف قرارداد خود بپرسید که پس از طراحی سایت چه باید کرد؟ این شرکت باید بتواند با برنامه معینی وب‌سایت شما را از طرق مختلف اعم از معرفی به موتورهای جستجوگر و همچنین سایر راه‌های بازاریابی‌اینترنتی به مخاطبان شما معرفی نماید. وب‌سایتی که طراحی شود ولی هیچ بازدید کننده و مخاطبی نداشته باشد مسلما بی‌ارزش و اعتبار است.
در انتها باید گفت که فاکتورهای بسیاری در این زمینه باید مد نظر قرار گیرد. لطفا در انتخاب خود بسیار دقت کنید و قبل از سفارش طراحی سایت خوب تحقیق کنید چرا که موفقیت در این کار می‌تواند تجارت شما را متحول کند. طراحی وب‌سایت کار کوچک و بی اهمیتی نیست.
با توجه به این مهم که روز به روز کسب و کارهای اینترنتی به دهکده جهانی اینترنت می‌پیوندد باید قبل از وارد شدن به آن تمامی جوانب بررسی شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.