سایت چگونه طراحی می‌شود؟

در ابتدا بهتر است بگوییم طراحی سایت چیست؟ اگر بخواهیم تعریف ساده ای از طراحی سایت داشته باشیم باید بگوییم طراحی سایت به معنای طراحی و ساخت یک وب‌سایت یا بهینه‌سازی و ری‌دیزاین یک سایت قدیمی در بستر اینترنت است.

طراحی سایت به عملیات ایجاد سایت‌های اینترنتی گفته می‌شود که توسط طراحان وب‌سایت با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی تحت وب انجام می‌پذیرد. زبان برنامه‌نویسی که مرورگرهای وب صفحات سایت را نمایش می‌دهند HTML می‌باشد و طراح سایت با استفاده از HTML وب‌سایت شما را کد‌نویسی و توسط CSS ظاهر آن را کنترل و طرح خاصی را پیاده سازی می‌نماید. در حقیقت HTML و CSS دو جزو اصلی هر وب‌سایتی می‌باشند که هر طراح وبی می‌بایست آن را بداند. طراحی وب‌سایت پیاده سازی اولیه صفحه را توسط HTML انجام می‌دهد و سپس توسط CSS آن را فرمت‌بندی و تصاویر را نیز در وب سایت اضافه می‌نماید.

در واقع طراحی سایت شامل ۴ مرحله اصلی می‌شود که در ادامه هر مرحله را به صورت کامل توضیح می‌دهیم:

مرحله اول: طراحی وایر فریم

در مرحله اول از طراحی سایت باید با توجه به نیاز‌های مشتری و نوع سایت ابتدا یک نمای کلی از سایت را طراحی کرد و یک نقشه کلی از صفحات سایت و اینکه جایگاه و چیدمان المان‌ها و عناصر مختلف را تعیین کرد به این مرحله از طراحی سایت به اصطلاح طراحی وایر فریم گفته می‌شود.

مرحله دوم طراحی سایت چیست؟ طراحی گرافیک سایت

بعد از اینکه در مرحله طراحی وایر فریم محل قرار گیری عناصر سایت مشخص شد حال نوبت به طراحی گرافیک سایت می‌رسد. منظور از طراحی گرافیک سایت این است که با استفاده از نرم افزار‌های مخصوص این کار به طراحی وایر فریم رنگ و لعاب داده و با توجه به نوع کسب و کار اینترنتی که قرار است با سایت راه‌اندازی شود رنگ بندی و گرافیک سایت طراحی می‌شود.

مرحله سوم طراحی سایت چیست؟ کدنویسی و برنامه‌نویسی سایت

بعد از طی شدن مراحل طراحی وایرفریم و طراحی گرافیک سایت نوبت به مرحله برنامه‌نویسی سایت می‌رسد. در مرحله برنامه‌نویسی سایت هم با توجه به نیاز های مشتری و مدل سایتی که قرار است طراحی شود می‌توان روش های مختلفی را برای بخش مدیریت سایت انجام داد. برای این منظور می‌توان از سیستم های مدیریت‌محتوا مانند وردپرس استفاده کرد یا اینکه یک فریم‌ورک اختصاصی از صفر برنامه‌نویسی کرد. تصمیم اینکه این بخش از کدام مورد استفاده شود بیشتر به بحث هزینه‌ها و نیاز مشتری بر‌می‌گردد که بر اساس این فاکتور‌ها باید تصمیم گیری کرد.

مرحله چهارم از طراحی سایت چیست؟ راه اندازی سایت به صورت کامل

بعد از انجام ۳ مرحله قبل، از مراحل طراحی سایت چیست، به مرحله آخر کار یعنی راه‌اندازی سایت در بستر جهانی اینترنت که در هر نقطه از جهان قابل دسترسی باشد می‌رسیم. در مرحله آخر بعد از تهیه یک هاست مناسب و انتخاب یک نام دامنه مناسب سایت را پیکربندی کرده و در دسترس عموم قرار خواهیم داد.

اگر می‌خواهید کسب و کار اینترنتی خودتان را راه‌اندازی کنید می‌توانید به تیم حرفه‌ای تارتن‌وب مراجعه و یک وب‌سایت حرفه‌ای مطابق با نیازهای خود دریافت کنید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.