تاثیر حجم تصاویر در سئو

تاثیر حجم تصاویر در سئو به چه میزانی است؟ یکی از پارامترهایی که در حال حاضر تاثیر زیادی روی ماندگاری کاربران در وب سایت دارد، استفاده از تصاویر است. اما استفاده کردن از عکس به صورت حساب نشده و زیاد می‌تواند باعث شود تا هیچ کاربری به وب سایت شما سر نزند. تقریبا بیش از 70 درصد حجم هر صفحه وب را تصاویر تشکیل می‌دهند. استفاده درست و مناسب از تصاویر می‌تواند تاثیر زیادی در تجربه کاربری وب سایت شما داشته باشد. استفاده کردن از تصاویر در سئو نقش بسیار زیادی دارد، تا اندازه‌ای که می‌توان با درج چند عکس اختصاصی در صفحه وب سایت، رتبه آن را چندین پله جا به جا کرد، البته با توجه به سختی رقابت در آن نتیجه! در ادامه به بررسی روش‌های اپتیمایز کردن تصاویر خواهیم پرداخت.

استفاده نامناسب از تصاویر و به کار بردن تصاویر با حجم بالا می‌تواند یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش حجم صفحه وب سایت شما باشد.

تاثیر حجم تصاویر در سئو به چه میزان است؟

یکی از قدرتمند‌ترین شیوه‌های بازاریابی آنلاین در حال حاضر سئو است. استفاده کردن از تصاویر بهینه از لحاظ حجمی و همچنین کاربردی باعث می‌شود که شانس بیشتری در کسب جایگاه داشته باشیم. کم بودن حجم صفحات وب سایت که رابطه مستقیمی با حجم تصاویر مورد استفاده در صفحه دارد می‌توانید به صورت غیر مستقیم در تجربه کاربری تاثیر گذار باشد. علاوه بر آن بهینه بودن تصاویر یکی از خدمات سئو داخلی وب سایت است.

در ادامه به بررسی این تاثیر خواهیم پرداخت…

با استفاده از تصاویر با حجم بالا کاربران خود را فراری دهید!

گفتیم که تاثیر حجم تصاویر در سئو بسیار زیاد است. استفاده از تصاویر با حج بالا می‌تواند باعث شود که سرعت لود صفحه شما کم شود.

 

الگوریتم‌های گوگل را نادیده می‌گیرید!

با استفاده از تصاویر با حجم بالا شما در حال نادیده گرفتن الگوریتم‌های گوگل هستید اگر قرار است در صفحه گوگل رتبه و جایگاهی داشته باشید باید موارد تجربه کاربری را در نظر بگیرد. یکی از این موارد استفاده از تصاویر با حجم کم است. برای کم کردن حجم تصاویر می‌توانید از ابزارهای نام برده شده در ادامه استفاده کنید.

روش‌های کم حجم کردن تصاویر وب سایت

هرچه صفحه وب سایت شما حجم کمتری داشته باشد، کاربران تمایلی بیشتری به وارد شدن سایت شما از خود نشان می‌دهند. روش‌های مختلفی برای کم کردن حجم عکس وجود دارد که در ادامه به بررسی چند مورد آن خواهیم پرداخت.

کم کردن حجم عکس با فتوشاپ

فتوشاپ یکی از ابزارهای عالی و کاربردی برای گرافیک کاران است.  در نرم افزار فتوشاپ شما به راحتی خواهید توانست تصاویر خود را برای وب بهینه سازی کنید. برای این منظور کافی است کلید‌های ترکیبی Ctrl+Sift+Alt+S را همزمان فشار دهید و از قسمت سمت راست فرمت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به همین راحتی توانستید تصویر خود را برای وب آماده کنید.

کم کردن حجم تصاویر به صورت آنلاین، استفاده از ابزار imagecompressor.com

یکی از وب سایت‌های عالی در زمینه کم حجم کردن تصاویر برای سئو این وب سایت است. در این وب سایت شما به راحتی می‌توانید در هر درخواست 20 عکس را از لحاظ حجمی بهینه سازی کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.