بهترین زبان‌ برای طراحی سایت چیست؟

شاید مثل خیلی از افراد دیگر تصور شما این باشد که html و css جزو بهترین زبان‌های طراحی سایت هستند. برای افرادی که با تکنولوژی آشنا نیستند، زبان‌های طراحی سایت و کار کردن با یک طراح وب می‌تواند دشوار باشد. آن‌ها از عباراتی مانند CSS، HTML، و جاوا استفاده می‌کنند که ممکن است برای شما به عنوان صاحب کسب‌وکار ناشناخته و نامفهوم باشد اما بگذارید با یکدیگر روراست باشیم. اچ تی ام آل و سی اس اس جزو زبان‌های برنامه‌نویسی و طراحی‌سایت نیست. در واقع آن‌ها زبان‌های اسکریپتی هستند که می‌توانند محتوایی شما را دستکاری کرده ویژگی‌های خاصی مانند اندازه موقعیت رنگ و نوع قلم و مانند این را تغییر دهند.

در این چند ساله اخیر صنعت توسعه وب دوران طلایی را تجربه کرده‌است تقریباً هر‌هفته می‌توان گفت که یک چارچوب یا کتابخانه جدید معرفی می‌شود که به توسعه‌دهندگان وب اجازه می‌دهد تا سایت مورد نظر خود را به آن صورت که می‌خواهند طراحی کنند.اینکه کدام‌یک از زبان‌های برنامه‌نویسی جزو بهترین زبان‌های طراحی سایت است؛ سوالی است که بسیار مهم و جای بحث دارد اما در پاسخ باید گفت که نمی‌شود یک پاسخ کلی جواب این سؤال داد. در ادامه ما به بررسی برخی از مهم‌ترین زبان‌های برنامه نویسی‌وب می‌پردازیم.

عوامل مؤثر در انتخاب بهترین زبان‌های طراحی سایت

برای این که بدانید چه عواملی در انتخاب بهترین زبان‌های طراحی سایت تأثیر‌گذار هستند آشنایی با html و javascript و همچنین Css ضروری بوده و مقدمه آشنایی با توسعه وب است. عوامل زیادی در انتخاب یک زبان برنامه‌نویسی برای طراحی سایت تأثیر‌گذار هستند. در ابتدا باید ببینید از چه پلتفرمی می‌خواهید استفاده کنید. یعنی سروری که می‌خواهید وب‌سایت شما بر روی آن پیاده‌سازی شود چه نوع سروری است.

در همه پلتفرم‌ها نمی‌توان از همه زبان‌های برنامه‌نویسی وب استفاده کرد. برای مثال اگر سرور شما یک سرور ویندوزی باشد در این صورت برای اجرای زبان برنامه‌نویسی ASp مناسب است. البته زبان‌هایی هم وجود دارند که می‌توانند هم بر روی سرور ویندوز و هم بر روی لینوکس اجرا شوند مانند زبان برنامه نویسی C

باید مشخص کنید که در چه زمینه‌ای قرار است به فعالیت بپردازید. این موضوع نیز انتخاب بهترین زبان‌های طراحی سایت نقش مهم و کلیدی دارد. باید با توجه به فعالیت‌هایی که قرار است در حوزه مربوطه انجام دهید زبان برنامه‌نویسی مورد نیاز را انتخاب کنید. برای این کار می‌توان یک بررسی ساده کرد و دید که پروژه‌هایی که در حوزه مورد نظر موفق عمل کرده‌اند از چه زبان‌هایی برای تولید آن پروژه‌ها استفاده شده‌است.

البته اینکه به زبان‌های جدید نیز نظری داشته باشیم می‌تواند بسیار مفید و کارآمد باشد. ولی باید توجه کنیم که آن زبان جدید یادگیریش ساده باشد.فرض کنید شما یک زبان برنامه‌نویسی بسیار پر‌قدرت اما دشوار و سخت را انتخاب می‌کنید و بعد برای انجام پروژه خود مجبور هستید که از نیروهای متخصص و فوق حرفه‌ای برای این کار استفاده کنید که در این صورت هزینه و دستمزد آنها ممکن است برای برخی از پروژه‌های نسبتاً بزرگ توجیه اقتصادی نداشته باشد.

جاوا اسکریپت جزو ملزومات و یکی از زبان‌های طراحی سایت

جاوا اسکریپت را نمی‌توان جزو یکی از کامل‌ترین زبان‌های طراحی سایت دانست بلکه یکی از زبان‌های اسکریپتی مهم و تاثیر‌گذار در طراحی صفحات وب است. این زبان بخش مهم و بسیار بزرگی از طراحی صفحات وب را java script و Html و CSS تشکیل می‌دهند.این زبان را با زبان جاوا نباید مقایسه کرد زیرا زبان جاوا یک زبان برنامه‌نویسی کامل و همه چی تمام است. اما java script یک زبان اسکریپت‌نویسی است که در طراحی صفحات جذاب و واکنش‌گرا وب می‌تواند به کار گرفته‌شود. با استفاده از این زبان اسکریپتی می‌تواند از نظر گرافیکی بر روی طراحی سایت کار کرد.

همچنین برای کنترل کاراکترهای ورودی و اعتبار سنجی در طراحی سایت به کار گرفته شود. جاوا اسکریپت را می‌توان یک زبان چند وجهی دانست که می‌تواند از توابع، api ها المان‌های html در طراحی یک سایت زیبا از آن استفاده کرد.

پایتون جزو بهترین زبان‌های طراحی سایت

زبان برنامه‌نویسی پایتون در ردیف بهترین زبان‌های طراحی سایت قرار دارد زیرا این زبان در کنار سادگی بسیار مقیاس‌پذیر بوده و همچنین از شی‌ء‌گرایی به طور کامل پشتیبانی می‌کند. این زبان برنامه‌نویسی در ابتدا که به وجود آمد برای انجام پروژه‌های علمی توسط دانشمندان به کار گرفته شد.

زبان برنامه‌نویسی پایتون جزو زبان‌های برنامه‌نویسی است که در بین برنامه‌نویسان توانست خیلی سریع طرفداران خاص خود را پیدا کند. آمار سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که چیزی در حدود ۲۷ درصد برنامه‌نویسان زبان برنامه‌نویسی پایتون را برای انجام برنامه‌های خود انتخاب کردند. قابلیت بالای این زبان به حدی است که در بسیاری از برنامه‌ها می‌توان از آن استفاده کرد.برای مثال یک پروتوتایپ ساده تا یک وب‌سایت فروشگاهی بزرگ می‌تواند با زبان برنامه‌نویسی پایتون توسعه داده‌شود. این زبان برنامه‌نویسی جزو زبان‌های برنامه‌نویسی سریع و آسان به حساب می‌آید.بهره‌وری و خوانایی و قدرت کاربردی این زبان برنامه نویسی مخصوصاً وقتی که با فریم‌ورک‌های دیگر به کار گرفته‌می‌شود به حد اعلای خود می‌رسد.

زبان برنامه نویسی Php جزو مهم ترین زبان‌های طراحی سایت

مطمئناً همگی شما با زبان برنامه‌نویسی php که جزو بهترین زبان‌های طراحی سایت است و از زبان‌های محبوب و پرطرفدار برای توسعه وب‌سایت‌ها به شمار می‌رود آشنایی کافی دارید به جرأت می‌توان گفت که زبان برنامه‌نویسی  phpبهترین زبان در طراحی وب‌سایت است.این زبان علاوه بر قدرت زیاد از زمان بارگذاری سریع برخوردار است و همچنین ارزان بودن خود زبان برنامه‌نویسی و همچنین سرور و هاستی که قرار است بعد از طراحی سایت تهیه شود باعث شده است که بر محبوبیت آن روز به روز افزوده شود.بسیاری از سیستم‌های مدیریت محتوا از این زبان برای طراحی خود استفاده می‌کنند از سایت‌های بزرگی که با این زبان حوزه داده شد می‌توان به فیس‌بوک و وردپرس اشاره کرد. زبان برنامه‌نویسی php فقط بر روی سرورهای که بر روی آن پی‌اچ‌پی نصب شده باشد قابل اجرا است.

زبان برنامه‌نویسی جاوا یکی از زبان‌های طراحی سایت

یکی دیگر از زبان‌های بزرگ و مهم که جزو بهترین زبان‌های طراحی سایت است زبان برنامه‌نویسی جاوا است. این زبان آن‌قدر بزرگ و کامل است که حتی به یک استاندارد برای کسانی که به توسعه بازی و برنامه‌های موبایل می‌پرداختند تبدیل شد. از این زبان می‌توان در طراحی سایت‌های بزرگ و کوچک استفاده کرد.

از بزرگ‌ترین پروژه‌هایی که با زبان جاوا نوشته شده‌اند می‌توان به سایت ebay و youtube و آمازون و لیندکین اشاره نمود. برنامه‌هایی که به زبان جاوا نوشته می‌شوند می‌توانند در سیستم عامل‌های مختلفی مانند مک، لینوکس، ویندوز به کار گرفته‌شوند. پتانسیل و قابلیت این زبان برنامه‌نویسی آن‌قدر زیاد است که می‌تواند در اکثر وسایل الکترونیکی و برقی مورد استفاده قرار گیرد

Ruby یکی از بهترین زبان‌های طراحی سایت

Ruby  یکی از بهترین زبان‌های طراحی سایت است و بیشتر برای طراحی سایت و اپلیکیشن‌های موبایل استفاده می‌شود. زبان ruby جزو زبان‌های متن باز داینامیک به حساب می‌آید و به خوبی می‌تواند برنامه‌نویسی دستوری و توابع را با آن انجام داد و از مقیاس‌پذیری بالایی برخوردار می‌باشد.

درک کدهای نوشته شده با این زبان بسیار آسان است و به سادگی می‌توان این زبان برنامه‌نویسی را یاد گرفت. اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید کارهای خلاقانه و جالبی را با این زبان انجام دهید. برای طراحی سایت‌های خلاق و جذاب فریم‌ورک Ruby on Rails را که جزو فریم‌ورک‌های اصلی این زبان برنامه‌نویسی است را یاد بگیرید. در وب‌سرورهایی که از ترافیک بالایی برخوردار هستند استفاده از روبی توصیه می‌شود.

از پلتفرم‌های بزرگی که روبی را به کار می‌برند می‌توان به  Twitter، hulu و scribd اشاره کرد. اگرچه این زبان برنامه‌نویسی بسیار قدرتمند و کارا است و در طراحی سایت می‌تواند به کار گرفته شود اما به دلیل این که برای اجرای آن نیاز به نیازمندی‌های جانبی بیشتری نسبت به php و java و پایتون دارد و همچنین‌ هاست‌هایی که بتوانند این نیازمندی‌ها و ابزارهای لازم را در اختیار بگذارند بسیار کم هستند.

زبان برنامه نویسی #C یکی از بهترین زبان‌های طراحی سایت

این زبان برنامه‌نویسی یکی دیگر از بهترین زبان‌های طراحی سایت است و نه تنها برای طراحی سایت بلکه می‌تواند برای انجام پروژه‌های بسیار بزرگ استفاده شود.

زبان سی‌شارپ که در فریم‌ورک ASp.net به کار گرفته می‌شود می‌تواند جزو بهترین زبان طراحی سایت شناخته شود. زیرا هم از قابلیت‌های جاوا برخوردار است و هم کسانی که با این زبان برنامه‌نویسی و زبان‌هایی چون C و C++ آشنایی داشته باشند می‌توانند به راحتی آن را فرا گیرند.

در انتها باید گفت که از موارد دیگری که در انتخاب بهترین زبان‌های طراحی سایت باید آن را مد نظر قرار دهید اندازه پروژه است. برای مثال وقتی که پروژه شما به‌اندازه کافی بزرگ باشد باید زبان برنامه‌نویسی را انتخاب کنید که قابلیت توسعه آن پروژه بزرگ را در دراز‌مدت داشته باشد. یکی دیگر از موارد این است که مشخص کنیم این زبان برنامه‌نویسی آیا بهره‌وری و قدرت کافی دارد و به سادگی قابل استفاده و در دسترس است یا نه؟ اگر زبان برنامه‌نویسی هر چقدر هم پرقدرت باشد، اما دسترسی به آن دشوار و به نحوی هزینه‌بر باشد نمی‌تواند ما را در رسیدن به اهدافمان موفق گرداند. بنابر‌این این نکات را در خصوص انتخاب بهترین زبان‌های طراحی سایت باید در نظر گرفت.

انتخاب شما چیست؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.