انواع وب‌سایت‌ها کدامند و تفاوت بین آن‌ها چیست؟

وب‌سایت‌ها بر اساس کاربرد و روش طراحی منحصر به فرد خود ، تقسیم‌بندی می‌شوند. وب‌سایت‌ها بطور کلی سه دسته اصلی دارند که ساختار پایه‌ای وب‌سایت‌ها بر این سه دسته می‌باشد.

 وب‌سایت استاتیک

این نوع وب‌سایت‌ها از آن جهت استاتیک خوانده می‌شوند که توسط طراح‌های حرفه‌ای با استفاده از Css ،HTML  و جاوا اسکریپت طراحی می‌شود که ویرایش و به‌روز رسانی آنها سالانه یکی دو بار انجام می‌شود. این به‌روز رسانی نیز توسط طراح‌های حرفه‌ای انجام می‌شود و چون ویرایش آنها محدود و توسط افراد حرفه‌ای انجام می‌شود به استاتیک معروف هستند. از آنجا که حجم کد در سایت‌های استاتیک به نسبت سایت‌های داینامیک پایین است، بنابراین سرعت بارگذاری وب‌سایت‌های استاتیک نسبت به دینامیک بالاتر است و همچنین سئوی آنها به نوعی آسانتر است.

 وب سایت دینامیک

این نوع وب‌سایت‌ها توسط برنامه‌نویس وب و سیستم مدیریت محتوا طراحی می‌شود. از آن جهت این وب‌سایت‌ها را دینامیک می‌گویند؛ که دارای یک پنل مدیریت برای ویرایش و ارسال مطالب جدید در وب‌سایت می‌باشد. این تغییرات توسط صاحب سایت می‌تواند انجام شود.

وب‌سایت‌های متحرک

اینگونه وب‌سایت‌ها گرافیک بسیار بالایی دارند اما توسط موتورهای جستجو قابل خواندن نیستند. بنابراین سئوی بسیار بدی دارند و سرعت بارگذاری آنها به علت حجم بالای گرافیک بسیار پایین است. همچنین بروزرسانی این وب‌سایت‌ها توسط حرفه‌ای‌ها باید انجام شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.