اطلاعات من درباره اینترنت خیلی کمه ، می توانم یه سایت داشته باشم ؟

برای پاسخ به این سوال مثال ساده‌ای می‌زنیم:

افراد زیادی هستند که ماشین‌های بسیار گران‌قیمتی دارند اما راننده‌های خوبی نیستند! اصلا بعضی از افرادی که ماشین دارند، راننده شخصی هم استخدام می‌کنند چون دلیلی ندارد هر فردی که ماشین خرید خودش هم رانندگی کند ! در مورد وب‌سایت هم دقیقا همینطور است.

به طور قطع هیچ کارمندی به اندازه خودتان دل نمی‌سوزاند. اما خیلی از صاحبان مشاغل اصلا فرصت نگهداری وب‌سایت را ندارند . بنابراین تنها راه‌حل این است که برای نگهداری وب‌سایتتان یک نفر را استخدام کنید  تا از سایتتان نگهداری کند.  هزینه نگهداری هر سایت با توجه به اندازه و نوع خدماتی که قرار است ارائه دهد متفاوتاست ! برای مثال یه کاتالوگ اینترنتی ممکن است ماهیانه فقط به ۳ یا ۴ ساعت زمان نیاز داشته باشد و با هزینه بسیار پایین بتوانید فردی را استخدام کنید تا از سایتتان نگهداری کند . اما یک فروشگاه اینترنتی ممکن است به چند نفر کارمند احتیاج داشته باشد که هر کدام حداقل روزی ۴ ساعت درگیر سایت باشند!

معمولا هزینه نگهداری سایت خیلی قابل توجه نیست . بعضی از صاحبان سایت‌ها یک کارمند را استخدام می‌کنند تا همیشه حواسش به سایت باشد و بعضی‌های دیگر هم به طور موردی از یک متخصص یا اوپراتور درخواست میکنند برایشان تغییراتی را اعمال کند . هزینه نگهداری سایت کاملا توافقی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.